Krakowska Kancelaria Themi działa na rynku od 2012 roku, specjalizując się w sprawach z zakresu prawa konsumenta, prawa bankowego i ubezpieczeniowego. Kancelaria prowadzi liczne postępowania przeciwko bankom i innym instytucjom finansowym, w szczególności wynikłe na gruncie indeksowanych i denominowanych kredytów we frankach szwajcarskich, obligacji korporacyjnych (m.in. GetBack S.A., Trigon) oraz polisolokat. Kancelaria Themi prowadzi też postępowania przeciwko zakładom przesyłowym, w związku z służebnością przesyłu i bezumownym korzystaniem z nieruchomości, operatorom lotnisk (GTL S.A.) o odszkodowania w związku z ustanowieniem stref ograniczonego użytkowania nieruchomości, a także innym dużym przedsiębiorstwom oraz Skarbowi Państwa.

Kancelaria frankowa Themi zajmuje się sprawami kredytów indeksowanych i denominowanych do franka od przeszło 7 lat, a już w 2014 r. składała pierwsze pozwy o "odfrankowienie" i unieważnienie umów takich kredytów. Od samego początku naszego zaangażowania w te sprawy upatrywaliśmy szans wygrania sporów z bankami w skutkach abuzywności klauzul przeliczeniowych, którą to koncepcję potwierdziły już setki korzystnych orzeczeń sądowych.

Nasi prawnicy mają doświadczenie w przeszło 750 procesach przeciwko bankom wynikłych na gruncie umów kredytów we frankach szwajcarskich, uzyskaliśmy też przeszło 260 korzystnych wyroków, stwierdzających nieważność lub złotowych charakter tych umów, z czego 56 są już prawomocne (Stan na sierpień 2022 r.).

Siedziba Kancelarii mieści się w Krakowie, sprawy prowadzimy jednak na terenie całego kraju - w przeważającej liczbie, w sądach w Warszawie.

Zapraszamy do współpracy.

 

Pozywane banki

Prowadzimy procesy przeciwko niemal wszystkim polskim bankom, które oferowały kredyty indeksowane i denominowane do franka szwajcarskiego, w szczególności:

Raiffeisen Bank International (w tym Polbank EFG), PKO BP (w tym Nordea), Bank Pekao, Bank BPH, Santander Bank Polska (w tym Bank Zachodni WBK), Getin Noble Bank, mBank (w tym BRE Bank i MultiBank), Bank Millenium, Credit Agricole, Deutsche Bank Polska, ING Bank Śląski, BOŚ, BNP Paribas Bank Polska (w tym Fortis Bank i BGŻ), Eurobank, Santander Consumer Bank.

Siedziba Kancelarii frankowej Themi mieści się w Krakowie. Prowadzimy sprawy sądowe w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i na terenie całego kraju.