Kolejny raz wygrywamy PKO BP S.A.! Umowa kredytu nieważna! Wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach, sygn. I C 662/18, z dnia 05.11.2019 r., umowa kredytu Nordea Habitat z 2007 r.

Miło nam poinformować, że uzyskaliśmy kolejny korzystny dla kredytobiorców reprezentowanych przez Adwokatów naszej Kancelarii, wyrok w sprawie przeciwko PKO BP S.A. Dnia 5.11.2019 r. Sąd Okręgowy w Gliwicach, sygn. I C 662/18, w składzie SSO Beata Majewska-Czajkowska, wydał wyrok w sprawie z powództwa PKO BP S.A. skierowanego przeciwko naszym Mocodawcom, w sporze wynikłym na gruncie umowy Nordea Habitat z końca 2007 r.

Sąd oddalił główne i ewentualne roszczenia banku o zapłatę kwoty ok. 350.000 CHF lub ok. 1.400.000 PLN, stwierdzając jednocześnie, że umowa kredytu Nordea Habitat jest nieważna ex tunc. Tym samym wyrokiem Sąd zasądził na rzecz banku kwotę jaką ten wypłacił transzami w wysokości ok. 870.000 PLN. Biorąc pod uwagę, że z kwotą tą potrącone zostaną kwoty zapłacone już ratami przez naszych Mocodawców, ostatecznie bank będzie mógł liczyć jedynie na zwrot ok. 450.000 PLN, nie zaś 350.000 CHF lub 1.400.000 PLN.

Sąd podzielił wszystkie podnoszone przez nas kluczowe dla rozstrzygnięcia zarzuty, stwierdzając niedozwolony charakter klauzul przeliczeniowych, a w konsekwencji nieważność umowy kredytu.

Naszym Mocodawcom gratulujemy!

PKO BP SA Wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach, z dnia 05.11.2019 r., sygn. I C 662/18, umowa umowy Nordea Habitat 2007 r.

Prześlij zgłoszenie z prośbą o bezpłatną analizę prawną i ekonomiczną Twojej umowy kredytu we frankach!

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych w celach wykonywania usług prawniczych, reprezentacji i doradztwa oraz marketingowych, tj. oferowania usług Kancelarii Themi sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i przesyłania mi informacji dotyczących oferty usług Kancelarii Themi sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, stosownie do treści przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz.U. Nr 133. Poz.883 ze zm.) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (tak zwanego „RODO”). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w polityce prywatności.

Pozywane banki

Prowadzimy procesy przeciwko niemal wszystkim polskim bankom, które oferowały kredyty indeksowane i denominowane do franka szwajcarskiego, w szczególności:

Raiffeisen Bank International (w tym Polbank EFG), PKO BP (w tym Nordea), Bank Pekao, Bank BPH, Santander Bank Polska (w tym Bank Zachodni WBK), Getin Noble Bank, mBank (w tym BRE Bank i MultiBank), Bank Millenium, Credit Agricole, Deutsche Bank Polska, ING Bank Śląski, BOŚ, BNP Paribas Bank Polska (w tym Fortis Bank i BGŻ), Eurobank, Santander Consumer Bank.

Siedziba Kancelarii frankowej Themi mieści się w Krakowie. Prowadzimy sprawy sądowe w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i na terenie całego kraju.