Kolejny raz wygrywamy z PKO BP! Wyrok z dnia 20.12.2019 r., Sądu Okręgowego we Wrocławiu, sygn. XII C 324/18 (umowa kredytu we frankach Nordea Habitat)

Kolejny raz wygrywamy z bankiem! Tym razem na sali sądowej poległ PKO BP (umowa Nordea Habitat z 2007 r.). W dniu dzisiejszym, dnia 20.12.2019 r. Sąd Okręgowy we Wrocławiu (sygn. XII C 324/18) wydał korzystne orzeczenie w sprawie z naszego powództwa przeciwegzekucyjnego o pozbawienie BTE wykonalności.

W ustnych motywach wyroku, Sąd stwierdził, że umowa kredytu Nordea Habitat jest nieważna, to zaś ze względu na to, że kwota salda kredytu jest niedookreślona.

Sąd stwierdził też, że klauzule waloryzacyjne są niekorzystne dla konsumenta i sprawiają, że nie mógł on określić, w jaki sposób ustalany jest kurs CHF, ani jak wysokie raty winien płacić.

Jest to już nasza trzecia wygrana z PKO BP w sprawie umowy kredytu frankowego zawartej z Nordea Bank.

Sądzimy, że ten wyrok jest miłym prezentem świątecznym dla naszego Mocodawcy, jak również dla naszej Kancelarii.

Naszemu Mocodawcy gratulujemy sukcesu!

Wyrok PKO BP (Nordea Habitat) sygn. XII C 324/18 z dnia 20.12.2019 r.

Prześlij zgłoszenie z prośbą o bezpłatną analizę prawną i ekonomiczną Twojej umowy kredytu we frankach!

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych w celach wykonywania usług prawniczych, reprezentacji i doradztwa oraz marketingowych, tj. oferowania usług Kancelarii Themi sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i przesyłania mi informacji dotyczących oferty usług Kancelarii Themi sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, stosownie do treści przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz.U. Nr 133. Poz.883 ze zm.) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (tak zwanego „RODO”). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w polityce prywatności.

Pozywane banki

Prowadzimy procesy przeciwko niemal wszystkim polskim bankom, które oferowały kredyty indeksowane i denominowane do franka szwajcarskiego, w szczególności:

Raiffeisen Bank International (w tym Polbank EFG), PKO BP (w tym Nordea), Bank Pekao, Bank BPH, Santander Bank Polska (w tym Bank Zachodni WBK), Getin Noble Bank, mBank (w tym BRE Bank i MultiBank), Bank Millenium, Credit Agricole, Deutsche Bank Polska, ING Bank Śląski, BOŚ, BNP Paribas Bank Polska (w tym Fortis Bank i BGŻ), Eurobank, Santander Consumer Bank.

Siedziba Kancelarii frankowej Themi mieści się w Krakowie. Prowadzimy sprawy sądowe w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i na terenie całego kraju.