Kolejny raz wygrywamy z mBank! Umowa kredytowa Multibank nieważna. Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, sygn. II C 897/17, z dnia 23 grudnia 2019 r.

W dniu dzisiejszym, tj. 23 grudnia 2019 r., ponownie uzyskaliśmy korzystny wyrok w sprawie o zapłatę z powództwa kredytobiorców przeciwko mBank S.A. Spór powstał na gruncie umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego „Multiplan” z 2004 r. Sąd Okręgowy w Warszawie przed którym zawisł proces, w całości uwzględnił nasze powództwo i nakazał mBank S.A. zapłacić naszym Mocodawcom kwotę 57.584,04 zł i kwotę 10.664,64 CHF wraz z odsetkami

W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że w jego uznaniu umowa kredytu frankowego na gruncie której powstał spór jest nieważna.

W toku procesu Sąd ustalił, że klauzule indeksacyjne stosowane przez bank są niedozwolone, konsumentów nie wiążą, jak również, że określają one główne świadczenia stron. W konsekwencji Sąd stwierdził, że umowa kredytu pozbawiona wiążących klauzul przeliczeniowych nie nadaje się do wykonania i orzekł o jej nieważności.

Wyrok mBank Sąd Okręgowy w Warszawie z dnia 23 grudnia 2019 r., sygn. II C 897/17

Naszym Mocodawcom Gratulujemy!

Prześlij zgłoszenie z prośbą o bezpłatną analizę prawną i ekonomiczną Twojej umowy kredytu we frankach!

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych w celach wykonywania usług prawniczych, reprezentacji i doradztwa oraz marketingowych, tj. oferowania usług Kancelarii Themi sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie i przesyłania mi informacji dotyczących oferty usług Kancelarii Themi sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, stosownie do treści przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz.U. Nr 133. Poz.883 ze zm.) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (tak zwanego „RODO”). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w polityce prywatności.

Pozywane banki

Prowadzimy procesy przeciwko niemal wszystkim polskim bankom, które oferowały kredyty indeksowane i denominowane do franka szwajcarskiego, w szczególności:

Raiffeisen Bank International (w tym Polbank EFG), PKO BP (w tym Nordea), Bank Pekao, Bank BPH, Santander Bank Polska (w tym Bank Zachodni WBK), Getin Noble Bank, mBank (w tym BRE Bank i MultiBank), Bank Millenium, Credit Agricole, Deutsche Bank Polska, ING Bank Śląski, BOŚ, BNP Paribas Bank Polska (w tym Fortis Bank i BGŻ), Eurobank, Santander Consumer Bank.

Siedziba Kancelarii frankowej Themi mieści się w Krakowie. Prowadzimy sprawy sądowe w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i na terenie całego kraju.